• Papryka ostra mielona 250g DeliFOOD

Symbol: pap-ost-mie-250g

Papryka ostra posiada nie tylko walory smakowe, ale przede wszystkim właściwości zdrowotne, doceniane zarówno przez współczesnych naukowców, jak i specjalistów z dziedziny fitoterapii. Okazuje się, że za sprawą kapsaicyny znajdującej się w niniejszej przyprawie, możliwe staje się leczenie licznych zaburzeń stanu zdrowia, w tym także przeciwdziałanie chorobom nowotworowym. Ponadto, w papryce ostrej znajdziemy wiele cennych składników odżywczych, witamin i minerałów.

7.72 -6% 7.26
Do końca promocji pozostało:
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
7.03
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu do 2 dni roboczych
Cena przesyłki 11
Paczkomaty InPost 11
KURIER: DPD/FEDEX/InPost 15
KURIER Poczty Polskiej - 48h 17
KURIER Poczty Polskiej - 48h (Pobranie) 18
Dostępność Duża dostępność
Waga 0.3 kg

Zamówienie telefoniczne: 505489749

Papryka ostra otrzymywana jest z suszonych, a następnie mielonych warzyw. Charakteryzuje się sypką strukturą i ciemno-czerwonym kolorem. Przyprawa ta posiada wyjątkowy aromat, którym wzbogacimy smak przygotowywanych przez nas potraw.

Świeża papryka zawiera bogatą gamę cennych składników odżywczych, witamin i minerałów. Na szczególną uwagę zasługuje zarówno witamina C, jak i witamina A oraz witamina E, a ponadto, liczne minerały, takie jak: sód, potas, wapń, fosfor, magnez, żelazo, cynk oraz miedź. Jednak, najcenniejszym jej  składnikiem jest kapsaicyna. Ten niezwykły organiczny związek chemiczny, zaliczany do grupy alkaloidów, wytwarzany jest przez paprykę głównie w celach adaptacyjnych do warunków środowiskowych i to właśnie on odpowiada za nadanie papryce jej charakterystycznego, ostrego smaku. Liczne badania naukowe wykazały, że kapsaicyna działa silnie  antyoksydacyjnie, a zatem przyczynia się do redukowania zjawiska stresu oksydacyjnego. Niniejszy proces opiera się głównie o hamowanie zainicjowanej reakcji utleniania.

Ponadto, znajdująca się w papryce ostrej kapsaicyna może wykazywać także działanie przeciwbólowe, gdyż oddziałuje ona na receptory czuciowe, zlokalizowane między innymi w błonach komórkowych wchodzących w skład obwodowego układu nerwowego. Warto też wiedzieć, że przyprawa ta jest w stanie chronić nasz organizm przed negatywnym wpływem drobnoustrojów. Już od dawna, wyciąg z kapsaicyny stosowany był w medycynie ludowej, jako skuteczny środek dezynfekcji ran, czy ukąszeń. Co więcej, środek ten wykorzystywano również w leczeniu oparzeń skóry. Współczesne badania naukowe także potwierdzają pozytywny wpływ kapsaicyny na hamowanie rozwoju różnych gatunków bakterii, w tym Salmonella typhimurium, czy też Helicobacter pylori (odpowiedzialnej między innymi za powstawanie choroby wrzodowej żołądka).

Z roku na rok  wzrasta w Polsce liczba osób zmagających się z problemem znacznej nadwagi lub otyłości. W konsekwencji tego stanu rzeczy, zwiększa się liczba osób z zaburzeniami układu krążenia, a nawet chorób nowotworowych. Co ciekawe, badania naukowe dowodzą, że dzięki kapsaicynie zawartej w niniejszej przyprawie, możliwe staje się nasilenie zjawiska termogenezy, a tym samym przyspieszenie procesów metabolicznych, co w następstwie może przyspieszyć proces spalania tkanki tłuszczowej, oraz zapewnić nam dobre samopoczucie w trakcie procesu odchudzania. Należy jednak pamiętać, że w celu ustalenia zbilansowanej diety, dostosowanej do indywidualnych wymagań naszego organizmu, warto skorzystać z porady doświadczonego dietetyka.

Stosowanie

Papryka ostra posiada wyjątkowy smak i dlatego możemy wykorzystać ją w naszej kuchni na wiele różnych sposobów. Warto dodawać ją do domowych past warzywnych sporządzanych na bazie pieczonych warzyw lub gotowanej ciecierzycy. Papryka ostra świetnie podkreśli smak przecieranego soku pomidorowego. Możemy ją dodawać zarówno do dań mięsnych, rybnych, jak i wegańskich. Łącząc paprykę ostrą, z natką pietruszki i oliwą z oliwek, stworzymy doskonały sos sałatkowy.

Przeciwwskazania

Ze względu na wyjątkową ostrość, stosowanie papryki ostrej nie jest zalecane w diecie najmłodszych dzieci (poniżej 1 roku życia), jak również kobiet w ciąży oraz matek karmiących piersią. Papryka ostra nie powinna być również spożywana  przez osoby zmagające się ze stanami zapalnymi w obrębie błony śluzowej żołądka lub stanami zapalnymi jelit. Co więcej, papryka ostra może wchodzić w negatywną interakcję z niektórymi lekami i dlatego pacjenci przyjmujący na stałe określone środki farmaceutyczne, przed wprowadzeniem papryki ostrej do swojej diety powinni zasięgnąć konsultacji w gabinecie specjalisty. Ponadto, niniejsza przyprawa może odpowiedzialna być za wywoływanie reakcji alergicznych. W związku z tym, zaleca się, aby wprowadzać ją do swojej diety stopniowo, obserwując przy tym reakcje organizmu. Natomiast, w przypadku wystąpienia objawów niepożądanych po jej spożyciu, należy jak najszybciej zasięgnąć konsultacji w gabinecie alergologa lub lekarza pierwszego kontaktu.

Dodatkowe informacje

Spożywanie papryki ostrej w nadmiernych ilościach może doprowadzić do wywołania dyskomfortu w obrębie układu pokarmowego.

Przyprawę najlepiej przechowywać w suchym i wolnym od działania promieni słonecznych miejscu, najlepiej w szczelnym pojemniku, aby zachować jej cenne walory smakowe, oraz wartości odżywcze jak najdłużej.

Produkt wegański i wegetariański.

Najlepiej spożyć przed:31. maja 2024r.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie